Nacházíte se: Úvod >> O nás >> Novinky >> Jaro 2009: Rekordní počet čtenářů Říčansko.info

Jaro 2009: Rekordní počet čtenářů Říčansko.info

29.4.2009 15:59:11 | Jan Ambrož | Naše média

Náš regionální deník Říčansko.info překonal významnou metu v návštěvnosti. Poprvé ho četlo více než 10 tisíc unikátních čtenářů měsíčně.


V březnu 2009 zavítalo na stránky Říčansko.info přesně 11.624 unikátních návštěvníků!

Oproti loňskému březnu jde o nárůst o 70% – tehdy nás totiž četlo "jen" 6.826 unikátních čtenářů. Potěšující je i nárůst v dalších měřených hodnotách: počet návštěv stoupl v březnu skoro o polovinu na 21.804. Počet zobrazených stránek letos dosáhl čísla 61.478.

Rekordní je i celé 1. čtvrtletí

Také období v rozsahu leden – březen potvrzuje skvělé výsledky naší práce.

Během těchto tří měsíců si k nám alespoň jednou našlo cestu 28.314 unikátních návštěvníků, což je o 55 procent více než v loňském prvním čtvrtletí. Rovněž počet opakovaných návštěv se zvýšil o 36 procent na 59.888.

Graf návštěvnosti
Graf: srovnání období 1.1.-31.3.2009 (modrá barva) a 1.1.-31.3.2008 (zelená barva)

Proč nás čte stále více lidí?

Už od startu provozu serveru Říčansko.info v roce 2006 je pro nás více než počet čtenářů důležitá jejich „kvalita“ – tedy to, zda jsou opravdu z regionu Říčanska nebo se o něj zajímají.

Říčansko.infoProto náš online deník propagujeme pouze v tomto regionu a přísně dohlížíme na to, abychom uměle nenavyšovali návštěvnost o náhodné uživatele. Z trendu plynule rostoucí návštěvnosti a statistiky příchozích návštěvníků vyplývá, že Říčansko.info ve velké většině čtou pravidelně vracející se čtenáři a také lidé, kteří hledají informace z Říčan a okolí přes internetové vyhledávače.

Co je podle statistik a našich zkušeností důvodem stále rostoucí obliby našeho deníku mezi obyvateli Říčanska?

  • Zprávy každý den – jako jediní v regionu přinášíme zprávy každý den, včetně víkendů a svátků. Už jsme publikovali přes 1050 článků!
  • Kvalitní obsah – rozšířili jsme redakci a zvýšili počet přispěvovatelů. Nyní s námi spolupracuje 6 pravidelných redaktorek a redaktorů, kteří píší pro své spoluobčany.
  • Přístupnost pro čtenáře – díky dostatečně rozšířenému internetovému médiu jsme přístupní širokému spektru občanů zdarma 24 hodin 7 dní v týdnu. Neřešíme problémy s distribucí, nejsme obtěžující médium letákového typu.
  • Rychlost, spolehlivost, důvěryhodnost – samozřejmostí je vyvážené a důvěryhodné zpravodajství, ve kterém má každý prostor k vyjádření.
  • Rozšiřujeme služby – nedávno jsme zprovoznili Katalog doktorů a spustili server Benešovsko.info.

Chcete oslovit naše čtenáře?

Využijte reklamu na Říčansko.info. Je levnější a efektivnější než v jiných médiích. Podívejte se na tuto stránku s ceníkem a neváhejte nás kontaktovat se svým dotazem nebo poptávkou.

Pozn.: Uvedená čísla pocházejí z nezávislého měření návštěvnosti Google Analytics. Na vyžádání vám poskytneme další statistiky.

Menu