Nacházíte se: Úvod >> Reference >> Výstupy v médiích

Výstupy v médiích - kde jsme vidět?

O naši práci a činnost se zajímají také sdělovací prostředky. Rovněž publikujeme v odborných médiích, nebo poskytujeme vyjádření k tematice internetu a online marketingu.

Konference

Dobré texty a videa na dobrém webu, 6.10.2009, Bratislava
Pořadatel: Voices.sk, viz článek Jan Ambrož přednášel v Bratislavě

Jan Ambrož na konferenci pro neziskovky v PrazeJak vytěžit internet pro neziskové organizace, 22.7.2009, Praha
Pořadatelé: Fórum dárců, agentura OgilvyInteractive, Nadace Terezy Maxové dětem

Jan Ambrož vystoupil na konferenci pro neziskové organizace. Během zhruba půlhodinového vystoupení seznámil desítky zástupců neziskovek s principy správné tvorby webového obsahu.
Podívejte se na videozáznam jeho přednášky (v čase 1 hodina, 23 minut) a powerpointovou prezentaci.

Televize

Jan Ambrož v České televizi, 23.11.2006ČT24, pořad Milénium ČT24, 18.7.2008
Jan Ambrož, jednatel MEDOBOS s.r.o., poskytl vyjádření redaktorovi ČT, materiál byl využit pro pořad Milénium s tématem Jak bude vypadat webová stránka za 50 let.
Podívejte se na záznam pořadu na stránkách České televize (v 01:25)

ČT24, pořad Ekonomika ČT24, 23.11.2006
Jan Ambrož, jednatel MEDOBOS s.r.o., vystoupil v roli redaktora odborného serveru Lupa.cz v pořadu České televize, který se zabýval penetrací internetového připojení.
Podívejte se na záznam pořadu na stránkách České televize (od 18. minuty)

Rádio

Český rozhlas

V živém rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál hovořil 10.3.2009 o autorských právech v oblasti internetového videa.
Poslechnetě si záznam vystoupení na stránkách ČRo (10.3., Odpolední Radiožurnál s Danielou Karafiátovou 14:00, čas záznamu: 37. minuta)

V živém rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál hovořil 15.2.2009 Jan Ambrož o serveru YouTube.
Poslechněte si záznam vystoupení na stránkách ČRo (15.2., Polední vysílání Václava Žmolíka - 2. hodina, cca 12:16).

Jan Ambrož poskytl vyjádření Českému rozhlasu Regina. V pořadu Na vaší straně hovořil o platebních metodách na webu a o bezpečném používání platební karty na internetu. Záznam vystoupení si můžete stáhnout a poslechnout ve formátu MP3 na níže uvedených odkazech.

Jan Ambrož, Český rozhlas, 23.8. 2006 (MP3, 2,48 MB)
Jan Ambrož, Český rozhlas, 24.8. 2006 (MP3, 2,24 MB)

Internetová média

Jan Ambrož publikuje na serveru Lupa.czJan Ambrož od roku 2006 pravidelně publikoval v odborném internetovém serveru Lupa.cz, kde se zaměřoval na problematiku internetového marketingu, médií a online reklamy. Na Lupě naleznete přes 130 článků!

Podívejte se na seznam článků Jana Ambrože na Lupa.cz

Papírová média

Lidové novinyJan Ambrož napsal v letech 2006-2007 několik desítek článků o internetu vesměs popularizačního charakteru pro pražský deník 24 hodin. O nakupování na internetu a webu 2.0 psal také pro Lidové noviny. Časopis Connect! publikoval jeho článek Jak (opravdu) prodávat přes internet.

Jak média píší o nás

MF DnesNejčtenější seriózní deník - MF Dnes - se na svých stránkách věnoval Janu Ambrožovi i našemu projektu regionálního internetového deníku Říčansko.info.

MF Dnes o Janu Ambrožovi

27. dubna 2007, rubrika Lidé od nás

Přestože se Jan Ambrož v Říčanech nenarodil, nedá na ně dopustit. „Je tu klidné prostředí, veškerý servis a do Prahy je to, co by kamenem dohodil. Žije tady mnoho zajímavých a inspirativních lidí, někteří jsou bohužel v anonymitě,“ vysvětluje bývalý obyvatel Jižního Města.

I Říčany však mají své problémy stejně jako každé jiné město. „To, že je Praha blízko, s čímž souvisí nárůst obyvatel, přináší i nevýhody – nedostatek míst ve školkách a školách, zanedbané komunikace,“ uvedl Ambrož, který hodně času strávil v místním šachovém klubu. Teď svůj čas věnuje hlavně studiu na Fakultě humanitních studií v Praze.

Baví ho podílet se na dění ve městě, proto se svým kamarádem založil regionální internetové noviny – ricansko.info.

„Mrzelo nás, že se skoro 15 tisíc obyvatel dozvídá zprávy ze svého okolí maximálně jednou měsíčně v omezeném množství v radničním věstníku. U nás vycházejí články každý den. Se svým webem město dodnes pracuje zcela nedostatečně, v celostátních médiích prezentuje jen své neúspěchy a problémy.

Chtěli jsme oživit zdejší diskusi, dát prostor aktivním lidem a komunikaci a celkový obraz Říčanska vylepšit,“ popisuje Ambrož.


Lucie Kořistová, MF Dnes

 

Středočeské listy a MF Dnes o Říčansko.info

26. října 2006

Říčany mají nový internetový portál

Obyvatelé města Říčany a blízkého okolí mají nový internetový informační portál. Na adrese www.ricansko.info naleznou regionální zpravodajství, diskuse, turistické informace, seznamy firem, katalogy institucí a další služby.

Nezávislý server Říčansko.info chce být partnerem pro občany regionu, plánuje rozvíjet společenský život a podporovat místní aktivity. Zároveň hodlá posílit mediální obraz regionu a vyzdvihnout pozitivní stránky Říčanska pro ty, kteří teprve uvažují o zdejším bydlení či studiu.

„Záměrem Říčansko.info je zvýšit povědomí lidí o oblasti, která nabízí ideální prostředí pro život a trávení volného času. Oblast Říčanska leží mimo Prahu, ale střední Čechy to také úplně nejsou. Obsah regionálních médií nás občas míjí. To bychom nyní chtěli ve spolupráci s nimi změnit,“ říká Jan Ambrož, jeden ze zakladatelů portálu.

Říčany jsou druhým největším městem v bývalém okresu Praha-východ, počet obyvatel dosahuje až 12 000 lidí. Oblast Říčan a okolí prochází v současnosti nebývalým rozvojem a boomem. Díky klidnému a zdravému prostředí zde hledá nové bydlení mnoho rodin, které přicházejí z Prahy. Nacházejí zde veškerý servis: nemocnici, zdravotnická střediska, obchody, školy, rekreační místa a rozvinutou síť služeb.

 

MF Dnes o Říčansko.info

2. března 2007

Říčany mají vlastní televizi - na internetu

Od ledna mohou obyvatelé Říčan a okolí sledovat regionální zprávy a reportáže v obrazech, a to na www.ricansko.info. Lidé z města totiž založili vlastní televizi - TV Říčansko.info. Ohlasy prvních diváků jsou kladné, přestože přípravy na vysílání probíhají na amatérské úrovni. Jeho tvůrci však hodlají obsah i kvalitu pořadů nadále zlepšovat.

„Chystáme další zajímavé reportáže. Třeba o dopravní situaci, bariérách pro vozíčkáře nebo o současnosti a historii říčanského kostela,“ láká diváky Roman Lénárd, vedoucí projektu.

Televize vznikla jako součást nezávislých regionálních internetových stránek Říčansko.info, které jsou v provozu od září minulého roku.

„Zařazením videozpráv jsme chtěli oživit náš obsah,“ říká provozovatel stránek Jan Ambrož. „Videozprávy zlepšují informovanost a znamenají další krok ke zvýšení prestiže města. Dokládají, že říčanská společnost dovede být aktivní a tvůrčí,“ dodal. Na obsahu internetových stránek se podílejí amatérští i profesionální žurnalisté a za půl roku jejich fungování je navštívilo téměř patnáct tisíc diváků.

Chcete poradit nebo poslat poptávku?

Chtěli byste využít naše zkušenosti a navázat s námi spolupráci? Neváhejte nás kontaktovat, nabídneme vám vhodné řešení.

Napište nám hned teď

Pro rychlý kontakt a spojení s námi můžete využít tento formulář. Ozveme se vám jak nejrychleji to bude možné.
Do posledního políčka formuláře prosím napište číslo - výsledek součtu dvou čísel a klikněte na tlačítko Odeslat.
Menu